Geoblog.pl    borys    Podróże    Tajlandia 2010    Lotnisko Suvarnabhumi, Hotel Courtyard by Marriott, Sky Tower, Lumpini Park

Lotnisko Suvarnabhumi, Hotel Courtyard by Marriott, Sky Tower, Lumpini Park

Tajlandia, Bangkok International Airport

Lotnisko robi wrażenie, wszechobecna informacja, piktogramy, free wifi internet, bezpłatny dostęp do komputera w TAT. Zgodnie z planem pytamy o AirportExpress, czyli autobus prawie pod hotel za 150 BTH /os.

Podróż trwa ok. 40 min., droga ciekawa, choć głównie betonowa, czasem 8 pasów w jedna stronę, kilka poziomów ulic, estakady. Wysiadamy, ale nie mam siły na orientację w terenie, jest strasznie gorąco, zjawia się tuk-tuk i pyta dokąd ? Mówię, że hotel jest ok. 700 m stąd, ale nie chce nam się iść, gość myśli, myśli i proponuje transport za 40 BTH. I tak zajeżdżamy pod elegancki Courtyard by Marriott dymiącym motorkiem. Wreszcie prysznic ! A po prysznicu wszystko jest możliwe więc wychodzimy zmierzyć się z Bangkokiem.

Byliśmy przygotowani na ogromny ruch uliczny i pieszy, więc dzielnie przemierzamy kilka kilometrów ulicami, centrami handlowymi dla ochłody, chodnikami nad jezdnią, targowiskami wśród zaułków i przypadkiem docieramy do Sky Tower. Wjazd na taras widokowy plus pół godziny masażu 300 BTH / os. Wjeżdżamy, masujemy i podziwiamy panoramę miasta ze szklanej kawiarni na wysokości ponad 300 m. potem z tarasu kilka metrów wyżej. Obserwujemy nadchodzącą wielką watahę chmur; zaczyna padać. Zjeżdżamy na dół i i zastajemy fantastyczne urwanie chmury, a przed Sky Tower tłum ludzi chowających sie przed deszczem, uciekamy do jakiejś alejki sklepowej, która zamienia się w wielopiętrowe centrum handlowe, ledwie odnajdujemy drogę powrotną w gąszczu korytarzy, poziomów i schodów ruchomych. Deszcz po 40 minutach zamienia się w upalne słońce i szybko parujące resztki wody, czyli mamy saunę. Wracamy do hotelu na kolejny prysznic.

W jakimś przewodniku przeczytałem o świetnej, chińskiej knajpce "Nugam Lee Restaurant" w pobliżu Lumpini Park, a dokładniej przy Lang Suan. Wg mapy 1,5 km. od hotelu, no to idziemy. Knajpa przypomina stołówkę z komedii Bareji, nie ma białych, a wszystko, co chcielibyśmy zamówić do jedzenia jeszcze żyje, pływa w akwariach lub lekko zahibernowane porusza się leniwie na kruszonym lodzie. Ponownie sprawdza się teoria o doskonałym jedzeniu w bardzo skromnych miejscach. Nie pamiętam cen, ale było pysznie i tanio.

Wracamy do hotelu, jutro przeprowadzka China Town.

! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy

Zasoby: 205 wpisów205 0 komentarzy0 569 zdjęć569 0 plików multimedialnych0